Zavirované webové stránky

Vyřešeno360 zhlédnutíWebSitevirus
0

Dobrý den … Chci se zeptat jestli je možné z Vaší strany projet webový prostor antivirovým programem protože můj web byl napaden!
U návštěvníka dochází k násilnému přesměrování na nějaké pochybné stránky a nedostanu se ani do administrace WP. Moc děkuji za odpověď

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0

Dobrý den, pro začátek si na webu nainstalujte plugin Wordfance a udělejte scan webu. Ten vyhodnotí situaci a ukáže na škodlivý kód v souboru. Následně škodlivý kód je potřeba smazat a projet znovu scanem.

Pokud si nadále nevíte rady jak zbavit web od škodlivého kódu malware, obraťte se na odborníka.

Role: Zákazník+ Web: https://wpstudio.online/ Vizitka: Jsem freelancer „webmaster“, který tvoří a spravuje weby. Od roku 2008 se věnuji WordPressu.
Vybral nejlepší odpověď

Bohužel instalace jakéhokoliv pluginu není možná protože se nedostanu do administrace WP jak už jsem již psal.

O jaký web jde, prosím URL.

0
MV270050 34.20K - WEDOS Internet, a.s. 1 Komentář

Dobrý den,

žádný nástroj  z naší strany k dispozici není.

Pokud máte zálohu webu z doby, kdy fungoval, doporučuji provést obnovu. Případně proskenujte soubory webu vaším antivirovým programem nebo kontaktujte někoho, kdo se zabývá odvirováním webů.

Pokud jde o nějaký redakční systém, zkontrolujte, zda se nezměnila nastavená URL adresa webu. Může to způsobovat nějaký plugin, pokud byl v nedávné době nějaký plugin nově aktivovaný, zkuste jej vypnout.

Role: Podpora
publikoval nový komentář

Jde o WordPress. URL pokud vím se nezměnila. Pluginem to být nemůže protože minimálně v posledních 3 měsících nebyla na webových stránkách provedena žádná změna.

Chci se zeptat … To že nemáte žádné nástroje je pouze na Vašem hostingu nebo to tak dělají všichni? Pokud vím tak tohle nebo něco podobného se děje každý den tisícům webových stránek po celém světě a nechce se mi věřit tomu že by všechny hostingy neměly nějaké ty ochrany a nástroje pro ochranu svých zákazníků!
Nebo nás snad berete jen jako peněženky?

Děkuji za odpoveď

0
TJ285257 15.60K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

zkuste tuto službu https://www.virustotal.com/gui/

Případně můžete zkusit obnovu ze zálohy, pokud ji máte, případně z naši strany s poplatkem 500 Kč/bez DPH. Ale nemůžeme vám zaručit,   že nebudou napadeny i zálohy.

Role: Podpora
Odpověděl na otázku
0

Dobrý den, koukal jsem tedy na url kterou jste mi zaslal. Ano web je zavirovaný. Jediný co jde s tím udělat je ručně odstranit škodlivý kód ze souborů. Tento zásah je už pro zkušenější. Pokud budete mít zájem, mohu pomoci. Bude ale potřeba plný přístup k FTP a do administrace WordPressu. Kontakt na mě je info(zavináč)jkstudio.cz.

Role: Zákazník+ Web: https://wpstudio.online/ Vizitka: Jsem freelancer „webmaster“, který tvoří a spravuje weby. Od roku 2008 se věnuji WordPressu.
publikoval nový komentář

Případně můžete zkusit obnovu ze zálohy, pokud ji máte, jak je psáno výše s poplatkem 500 Kč/bez DPH.

Kategorie