Znovu načtení webu

Vyřešeno215 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den,

mám laickou otázku:

Stránky běžící na wordpress – u příspěvku byla vybraná náhledová fotografie, která se po sdílení příspěvku na FB nezobrazovala. Všiml jsem si, že v názvu fotografie byly znaky se kterými měl FB nejspíše problém. Fotografii jsem nahradil jinou, správně pojmenovanou a celý příspěvek (ve wordpress) aktualizoval. Facebook ani po několikátém sdílení přeuloženého příspěvku titulní fotku nenačítá.

A tady se dostávám k té otázce, jak mohu přes zákaznickou administraci „aktualizovat“ některou z funkcí webhostingu aby jakoby znovu se vše načetlo, nejsem v této věci znalý a tak se omlouvám za takto položenou otázku a předem děkuji za odpověď.

Jakub

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 11. 4. 2023
0
94.79K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

zpoždění při aktualizaci zdrojů má obvykle na svědomí některá z cache. Problém je, že nebývá jenom jedna. Obsah může cachovat jak náš server, tak servery Facebooku.

Na webhostingu můžete cache zablokovat kódem v souboru .htaccess podle tohoto návodu. Pravděpodobnější mi ale přijde, že název článku a url náhledového obrázku si cachuje spíš samotný Facebook. Mějte také na paměti, že zakázání cachování na serveru může vést ke zpomalení webu.

Role: Podpora Web: https://kb.wedos.com Vizitka: WEDOS Specialista na Znalostní bázi
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 11. 4. 2023
Prohlížíte 1 ze 1 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.