Zpožděná publikace (Nefunkční CRON) na WordPress

Vyřešeno3.00K zhlédnutíRedakční systémycron wordpress
0

Dobrý den,

bojuji s problémem špatně fungujícího CRONu na webu. Jedná se o web novin, takže články vycházející na čas jsou základ. Bohužel často šéfredaktor hlásí, že ráno nejsou články co nastavil publikované a je u nich chyba opožděné publikace.

Lokální diagnostika problémy s virtuálním CRONem nehlásí, no i tak jsem po postu Separatisty (separatista.cz) vypnul CRON virtuální a začal používat /wp-cron.php volaný z WEDOS administrace. Bohužel i tak se s problémem setkáváme. Nějaké nápady na řešení?

Web běží na nejnovějším WP, placené šabloně a WEDOS NoLimit hostingu s HTTPS.

Role: Zákazník+ Web: https://c-net.cz Vizitka: Nepomohla Vám odpověď, nebo potřebujete i tak poradit/pomoct? Jsem student na VUT a občas podnikám v IT. Ozvěte se mi na kontakt@c-net.cz a vždy se nějak domluvíme. Jinak se rád věnuji sítím, zvukařině nebo čemukoliv spojenému s technikou. :)
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
RM130195 Vybral nejlepší odpověď 4. 2. 2020
0

Zdravím,

WP Cron je spíše taková simulace CRONu. On se neaktivuje, dokud někdo na stránku nepřijde. Takže pokud by měl v 13:00 něco udělat a návštěvník (třeba i bot) aktivuje WP skripty až v 15:00, tak se provede teprve tehdy.

U článků to nevadí, protože je WP publikuje se zpětným datem a časem. Což fakticky nikomu nevadí. Protože ten kdo tam přijde v 15:00 je zároveň první kdo článek uvidí 🙂

Aby se mohl WP Cron aktivovat musí být tedy aktivován WordPress, což může být problém v případě některých cachovacích pluginů. Dělá to třeba WP Fastest Cache – ten navyrábí v podstatě html stránky a ty servíruje přes .htaccess. Podobně by mohla fungovat i Wedos Proxy ta nepustí návštěvníka na samotný WordPress, na druhou stranu by přes ajax měla aktivovat skripty. V každém případě refresh administrace by jej měl aktivovat.

Ten WP Cron se také řídí vlastním časem a časem serveru. Chce to zjistit jaký ukazuje čas. Může tam mít třeba o hodinu méně, takže se ten článek publikuje až za hodinu.

V každém případě bych zkusil ještě kouknout na Stav Webu (Nástroje -> Stav Webu). Když je rozbitý WP Cron tak to tam ukazuje. Případně rozšíření Health Check plugin.

Role: Zákazník+ Web: https://404m.com Vizitka: Neprogramuj dnes, co nemůžeš debugovat zítra.
RM130195 Vybral nejlepší odpověď 4. 2. 2020
Prohlížíte 1 ze 5 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.