E-mailový klient Mozilla Thunderbird

Mozilla Thunderbird je oblíbený, volně dostupný a multiplatformní e-mailový klient. Z naších zkušeností skvěle funguje a je snadno nastavitelný.

Stažení a instalace

Thunderbird může být předinstalovaný ve vašem OS. To platí zejména pro Linuxové distribuce. Případně si jej můžete stáhnout z oficiálních stránek. K dispozici je pro Windows, MAC i Linux.

Po stažení soubor spusťte a následujte pokyny instalátoru.

Nastavení pro NoLimit webhosting

Zejména v případě e-mailových adres a adres serverů používejte vždy údaje vašeho webhostingu. Některé údaje v návodu jsou proto záměrně maskované.

Připojení Thunderbirdu k našemu mailserveru je velmi jednoduché. Stačí vám k tomu:

Spusťte Thunderbird a hned na úvodní stránce vyberte Vytvořit účet: E-mail.

hned na úvodní stránce po spuštění je možné vytvořit e-mailový účet

V prvním kroku vytváření účtu vyplňte své základní údaje. Zvažte dobře, zda si chcete do Thunderbirdu uložit heslo. Pak jej nebudete muset nikdy zadávat, ale zase se k vaší poště může dostat kdokoli, kdo má přístup k vašemu počítači.

Dále zvolte Ruční nastavení, tam se budou nastavovat údaje serveru.

vyplňte své základní údaje a použijte tlačítko Ruční nastavení

V ručním nastavení vyplňte adresy poštovních serverů. Najdete je v e-mailu o zřízení webhostingu, nebo v zákaznické administraci v detailu webhostingu, v části Adresy služeb. U serverů příchozí pošty si můžete vybrat mezi IMAP / POP3 (pokud neznáte rozdíl, použijte IMAP), u odchozí pošty je k dispozici SMTP.

Pozor u pole Uživatelské jméno v dolní části, musí tam být uvedena celá e-mailová adresa. Thunderbird tam automaticky doplňuje jen část před znakem @.

Stačí vyplnit adresy IMAP a SMTP a použít tlačítko Znovu otestovat – Thunderbid by si měl sám dohledat vhodné nastavení. Lze použít různé porty, zabezpečení. Pokud se autodetekce nepodaří, uvádíme námi doporučené kombinace:

toto nastavení si pravděpodobně načte Thunderbird, můžete jej použít
toto nastavení je také vhodné k použití

Nastavení zakončíme tlačítkem Hotovo. Nyní by měla být schránka připravena k použití.

hotovo, Thunderbird se ihned začne synchronizovat se serverem

Časté problémy

Můj poskytovatel internetu nebo zaměstnavatel blokuje SMTP porty, nedaří se mi připojit.

Zkuste použít SMTP port 587, ten bývá volný. Jinak bude nutné komunikovat s tím, kdo porty blokuje a požádat jej o výjimku. My s tím nemůžeme nic udělat.

Pokud nefungují adresy, porty a zabezpečení uvedené v návodech, zkontrolujte, zda spojení neblokuje Váš antivirový software nebo firewall.