Odesílání e-mailů pomocí PHP mail()

Tento komunitní návod je aktuální k 4. 2. 2021.

Při odesílání e-mailů z webhostingu pomocí PHP funkce mail() je nutné definovat v hlavičkách e-mailu return-path adresu. Na tuto adresu vám mohou příjemci odpovědět. Bez toho nemusí být e-mail korektně doručen. Adresu odesílatele uveďte v hlavičkách zprávy pomocí parametru -f.

<?php
mail('adresa@prijemce.tld','Předmět','Text zprávy','','-f adresa@odesilatele.tld');
?>

WordPress

WordPress ve funkci mail() ve výchozím stavu return-path nenastavuje. Můžete se tedy setkat s tím, že vám nepřijde e-mail pro obnovu hesla a jiné servisní e-maily, nebudou chodit e-maily z formulářů a podobně.

Situaci řeší jednoduchý plugin s názvem wp_mail return-path. Je dostupný přímo v nabídce pluginů v administraci WordPressu.

V nabídce pluginů vyhledejte plugin wp_mail return-path, instalujte a aktivujte.

Plugin stačí pouze nainstalovat a aktivovat. Přidává WordPressu funkci pro vložení return-path adresy do každého e-mailu. Po aktivaci pluginu by se měly všechny e-maily v pořádku doručit.

Jiné CMS

Narážíte u WMS webhostingu na problémy s odesíláním e-mailů z jiných redakčních systémů nebo pluginů? Podívejte se do nastavení webu, konkrétního pluginu, nastavení pošty, nastavení odesílání, atd. Může to být poblíž dalšího e-mailového nastavení. Hledejte nastavení ReturnPath nebo Sender. Pokud něco takového najdete, vyplňte tam e-mail odesílatele.