Thunderbird – záloha emailů

K webhostingu No Limit nabízíme v základu 5 GB prostoru pro emaily. Tento limit zákazníci často velmi rychle vyčerpají, takže je potřeba limit za poplatek navýšit, případně si emaily stáhnout do počítače a k emailovému klientu je připojit.

V následujících krocích se ukážeme, jak se emaily přesunout do lokální složky na svém počítači pomocí emailového klienta Mozilla Thunderbird. Návod funguje pro připojení emailů přes IMAP.

Vytvoření lokální složky

Jako první krok, je potřeba složku vytvořit. Možností je více ale zde si ukážeme ten nejsnazší postup.

V emailovém klientu máme po levé straně připojené emailové účty. Sjedeme co nejníže kde uvidíme položku „Místní složky„, na tuto položku klikneme pravým tlačítkem a vybereme možnost „Nová složka„.

Vytvoření nové místní složky

Vyskočí na na nás tabulka, kde je potřeba zadat název složky. Složku si pojmenujte libovolně, například „Záloha„. Název bude sloužit pouze pro Vás abyste složku rychleji nalezli.

Vytváření složky
Vytvořená složka

Přesun emailů do lokální složky

Složku máme připravenou, nyní tedy zbývá přesunout samotné emaily ze složky „Doručená pošta“ do složky lokální.

V doručené poště si vybereme konkrétní emaily, které si přejeme zachovat / přesunout nebo můžeme vybrat všechny emaily (klávesová zkratka CTRL+A) a klikneme na ně pravým tlačítkem. Vybereme možnost Přesunout do -> Místní složky -> Zde vyberte Vámi vytvořenou složku (v ukázce se jedná o složku Záloha)

Přesunutí emailů do lokální složky

Pokud jste vše provedli správně dle uvedeného postupu, tak Vám složka „Doručená pošta“ zůstane prázdná (případně zmizí pouze zvolené emaily) a nově se objeví v lokální složce. Následně pokud se podíváte do schránky přes WebMail, tak nenaleznete žádné emaily. Nyní jsme si tedy uvolnili místo na serveru a můžeme přijímat nové emaily.

Upozornění! Lokální složka se vytváří na Vašem počítači, takže přesunem si zaplňujete prostor na svém disku. Rovněž musíte dát pozor při případném přeinstalování svého PC, složku si musíte dohledat a zálohovat. Obvykle se nachází v C:/Users/%user%/AppData/Roaming/Thunderbird/..