Práce s DNS záznamy | 2. Shoptet

Jak nasměrovat doménu na shoptet

V tomto případě máte možnost nastavit DNS servery shoptetu nebo jejich DNS záznamy na našich či jiných DNS serverech.

Nastavení DNS serverů Shoptetu

Změna DNS serverů trvá 6 – 12 hodin a v případě generických domén až 48 hodin. Z tohoto důvodu se většina zákazníků rozhodne pro nastavení DNS záznamů, kde se změna a nasměrování projeví přibližně za 60 minut.

Změnu DNS serverů provedete v zákaznické administraci – detail domény – natavení DNS serverů

Následně vyberete “Nastavit existující NSSET” a doplníte “SHOPTET“, tím nastavíte sadu jmenných serverů Shoptetu. Po odeslání se začnou projevovat a změny a následně budete mít správu DNS záznamů pod Shoptetem.

Nastavení DNS záznamů

Od shoptetu obdržíte následující údaje (IP adresa se může pravděpodobně lišit)

Nastavení A a CNAME záznamu

Chcete-li mít eshop na hlavní doméně, tedy například na www.wds-test.eu, tak je potřeba nastavit A záznam pro hlavní doménu a pro subdoménu www. Následně ještě CNAME pro subdoménu www.

Přidáme celkem 3 záznamy. Dle obrázků níže, tedy 2x A záznam a 1x CNAME

Pokud již na hlavní doméně web máme a eshop chceme pro nějakou subdoménu, tak postupujeme stejným způsobem, pouze nastavíme název subdomény. Například tedy eshop.wds-test.eu a www.eshop.wds-test.eu.

Použití emailů u shoptetu

Chcete-li využívat u shoptetu také emaily, tak je potřeba nastavit jejich MX záznamy. Každý záznam se zadává zvlášť!

Číslice 10 a 20 určují prioritu, prioritu si můžete nastavit téměř libovolně ale většina hostingů má doporučené priority. V našem případě to jsou tedy tyto hodnoty. Každý MX záznam se vkládá zvlášť. Ve výsledku to vypadá takto.