Digitální podpis webmail

Vyřešeno525 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den,

prosím o návod jak vložit digitální podpis do webmail wedos.

Děkuji

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0

Dotaz asi směřoval na digitální podpis ve smyslu zaručeného elektronického podpisu uznávaného i úřady (https://www.elektronicky-podpis.info/pojmy/digitalni-podpis.dot).

Odpověď technické podpory pak směřuje na vkládání prostého elektronického podpisu (https://www.elektronicky-podpis.info/pojmy/elektronicky-podpis-prosty.dot), který by dle zákona měl být uznávan v soukromé komunikaci, ale v praxi nikdo patičku e-mailu za podpis nebere a úřady takovou patičku uznávat nesmí.

Je trochu filozofickou otázkou, jestli by vůbec bylo v souladu s certifikační politikou (ke které se při nákupu kvalifikovaného certifikátu zavazujete), aby webmail Wedosu umožňoval digitální podepisování v prvním smyslu, protože by to znamenalo nahrávat privátní klíče uživatelů na servery Wedosu a Wedos by je pak jednak měl ve své dispozici vč. hesel a jednak by se musel starat o jejich bezpečnost. Ani webmail Seznamu, ani Gmail toto neumožňují.

Věc se řeší tak, že si přes IMAP propojíte svůj Wedos-ový účet e-mailu do Outlooku nebo Thunderbirdu a e-maily, které chcete digitálně podepsat, posíláte z Outlooku nebo Thunderbirdu.
Nastavení Outlooku je popsáno zde: http://www.postsignum.cz/files/navody/outlook_2010/index.html
Nastavení Thunderbirdu je popsáno zde: http://www.postsignum.cz/files/navody/thunderbird/index.html

S pozdravem. David Navara

Role: Zákazník
Vybral nejlepší odpověď
Prohlížíte 1 ze 3 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.

Categories