Migrace domény a MX záznamy.

Vyřešeno1.10K zhlédnutíDomény
0

Dobrý den, mám doménu a webhosting u webzdarma.cz. Na Google G Suite má nastaveny MX záznamy a využívám služby (např. email schránky a kalendář) googlu pod svou doménou u webzdarma pro celou rodinu. Pokud bych chtěl migrovat doménu k vám, nepřijdou všichni příbuzní o maily a události v kalendářích a další věci? Děkuji Jiří Rohla.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
1
JŠ255861 35.88K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

pokud během přeregistraci nezvolíte změnu DNS serverů tak. Pokud byste zvolil změnu DNS serverů, tak by Vám začali fungovat DNS záznamy u nás.

Nicméně nemusí být žádoucí mít doménu u nás, DNS servery u původního registrátora a služby jako takové u Google. Doporučil bych tedy vytvořit si v naší zákaznické administraci DNS záznamy pro Vaší doménu, tedy přepíšete DNS záznamy a během přeregistrace zvolte nastavení našich DNS serverů.

Tím dojde k tomu, že po přeregistraci bude doména využívat nově naše DNS servery ale na nich již budete mít nastavené původní záznamy, tedy nedojde k přerušení funkčnosti služeb a zároveň budete doménu spravovat kompletně u nás.

V zákaznické administraci kliknete v horním menu na DNS -> levé menu -> Přidat doménu do DNS -> Zadáte název domény (mojedomena.tld) a po zadání ještě kliknete na aplikovat změny. Poté znovu -> levé menu -> DNS záznamy

Následně se Vám zobrazí takovéto prostředí

Zde zadáte jednotlivé záznamy, které získáte o původního registrátora domény (případně poskytovatele DNS serverů). Záznamy je možné vkládat dle návodu zde

https://help.wedos.cz/navody/webhosting/prace-s-dns-zaznamy-1-zakladni-zaznamy/

Jakmile záznamy přidáte tak máte připravené DNS pro přeregistraci domény se změnou DNS serverů. Následně tedy přeregistrujete doménu a pouze vyčkáte na dokončení změn (formulář pro přeregistraci Vás navede)

Návody na přeregistraci domény naleznete zde https://help.wedos.cz/otazka/preregistrace-domeny-3/12175/

Role: Podpora Vizitka: Roses are Red, Violets are Blue Unexpected '{' on line 32.
Vybral nejlepší odpověď
Prohlížíte 1 ze 8 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.