Možnost provozu webu nadále s HTTP a Global Protection

Vyřešeno553 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den,

dnes jste mě informovali mailem, že mi bude automaticky aktivována služba HTTPS.

Potřebuji na svůj web nešifrovaný přístup HTTP.

Bude na web i po aktivaci této služby možné nadále přistupovat nešifrovaně (HTTP) nebo bude možné použít jen HTTPS?

Pak mám ještě otázku ke službě WEDOS Global Protection, která má být automaticky součástí služby NoLimit. Bude možné službu WEDOS Global Protection uživatelem (tedy mnou v administraci) vypnout v případě, že mi bude na novém NoLimit hostingu působit problémy nebo v tom případě musím přejít na hosting LowCost, kde jak jsem pochopil tato služba nebude?

Předem děkuji za odpovědi.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
JŠ255861 Vybral nejlepší odpověď 31. 3. 2022
0

Tomu rozumím, ale moje mobilní zařízení je GSM modem, který voláním jednoho konkrétního php skriptu předává webu aktuální data k zobrazení, captcha nevyplní a cookie nenastaví…

Během dne se připojuje sice jen velmi krátce, ale docela často, to se domnívám, že by server považoval za podezřelé chování. A IP adresa se mění.

Proto jsem se snažil naznačit, že by se mi hodilo, kdyby se dala pravidla nastavit i jinak než jen na konkrétní IP adresu.

Role: Zákazník
PM219854 publikoval nový komentář 9. 1. 2022

Dobrý den,
je složité to takto vyhodnotit, pro vyhodnocení se počítá hodně faktoru. Navíc vše budeme ještě ladit. Pokud se nejedná o desítky přístupů na jednu URL z jedné IP za minutu, tak to není nějaké velké číslo, které by ochrana řešila. Je u nás hodně zákazníků co mají na službách napojené třeba kamery, ovládání chytrých domů anebo různé IoT. S tímto vším se počítá.

Nepředpokládám, že ten request obsahuje něco co připomíná SQLi nebo XSS útok. Takže tam není co blokovat.

Ještě projdu s kolegy co pracují na WEDOS Global Protection vlastní pravidla filtrování, zdali třeba půjde specifická URL volat třeba z IP adres z ČR bez jakýchkoliv omezení.

Děkuji.

Prohlížíte 1 ze 2 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.