Nastavení DNS domény pro hosting bez statické IP (Heroku)

Vyřešeno961 zhlédnutíDNS
0

Dobrý den,

Registroval jsem si u WEDOSu CZ doménu s cílem, že na ní bude web hostovaný na Heroku.

Jelikož hosting na Heroku nemá žádnou pevnou IP adresu  (https://devcenter.heroku.com/articles/custom-domains#configuring-dns-for-root-domains), použití A záznamů DNS nepřichází v úvahu.

Přednastavené A a AAAA záznamy jsem proto odstranil a zkusil přidat CNAME záznam s názvem www a hodnotou <název mojí heroku aplikace>.herokuapp.com. Když teď zadám do prohlížeče www.<název mojí domény>.cz, stránka se v pořádku otevře. Když ale www z adresy vynechám, prohlížeč stránku nezobrazí a vypíše chybu DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN.

Předpokládám, že aby to fungovalo, musel bych přidat CNAME záznam pro root doménu – což ale podle tohoto https://kb.wedos.com/cs/dns/wedos-dns/wedos-dns-zaznamy-domeny#zapis-zaznamu-a-omezeni (i podle chybové odpovědi admin rozhraní) ve WEDOSu nejde.

Existuje nějaké nastavení DNS, se kterým by se člověk na stránku dostal, aniž by před ní musel psát „www“? Napadlo mě třeba aktivovat si tu statický hosting, který bude přesměrovávat na adresu s „www“, ale možná by to ani technicky nešlo.

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0

Děkuji za reakci. Navrhované řešení bohužel už nefunguje. IP adresy se patrně na Heroku mění velmi často. Napadlo mě použít nějaký cron, který by zjišťoval aktuální Heroku adresu a pomocí WAPI aktualizoval DNS záznamy, ale ty IP se na Heroku mění tak často, že by to bylo šílenství. A stejně němám k dispozici pevnou IP, kterou bych pro WAPI mohl whitelistovat.

Znamená to tedy, že jsem teď u WEDOSu s touto doménou až do její expirace „v pasti“? Tedy že ji nemůžu převést k poskytovateli, který podporuje třeba ALIAS záznamy, nebo ji zrušit (třeba i bez nároku na vrácení peněz), čímž bych si ji uvolnil pro registraci jinde? Takto polofunkční web je docela neštěstí, můžu na tu url bez „www“ maximálně dát sdělení uživateli a odkaz na „správnou“ URL.

Nebo nešel by třeba pro doménu změnit DNS server na nějaký, který ALIAS záznamy podporuje? Předpokládám, že o tom víte víc než já, tak abych se nepouštěl do něčeho, co není technicky možné.

A je nějaká šance, že WEDOS v budoucnu přidá pro ALIAS záznamy podporu? Nemám představu, jak technicky složité to je, ale třeba GoDaddy a NameCheap to umožňují.

Škoda, že WEDOS zákazníka před koupí domény nějak neupozorňuje, že tato nepůjde použít pro distribuované hostingy bez pevné IP. Připadá mi, že docela získávají na popularitě a jelikož se WEDOS marketuje jako jednička na trhu, člověk by očekával, že s tím nebude mít problém.

Role: Zákazník
publikoval nový komentář

Zdravím, řeším stejný problém. Mám doménu u Wedosu a appku na Heroku. Myslím, že se mi to podařilo vyřešit. Zajímalo by mě zda to mé řešení má nějaká úskalí.

Změnil jsem DNS záznamy u wedosu na DNS záznamy Cloudflare. Takže používám jejich DNS servery.
V Cloudflare mají featuru CNAME flattening, kdy je možné použít CNAME záznam pro root doménu a oni se postarají, že to bude fungovat. Takže v Cloudflare vytvořím CNAME záznam pro root doménu a pointnu ho na Heroku. Funguje to a mělo by to být košer.

Zajímala by mě reakce od vás z wedosu, zda je to dobrá practice či tam jsou nějaké negativní implikace.

Dobrý zdroj:
https://www.freecodecamp.org/news/why-cant-a-domain-s-root-be-a-cname-8cbab38e5f5c/

Dobrý den, používání jiných DNS serverů nijak neomezujeme, takže je vše naprosto v pořádku.

Prohlížíte 1 ze 3 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.

Kategorie