Nastavení domény při přechodu od konkurence

Vyřešeno126 zhlédnutíWebhostingpřevod domény převod webhostingu
0

Dobrý den, přešel jsem s webhostingem od konkurence (zkratka WHK) k Vám. Název webhostingu u vás (zkratka WH) je mindware-agency.com (zkratka MA). Zároveň mám u konkurence ještě další WHK na doméně entio.cz (zkratka EN). Na všem mi běží wordpress prezentace (zkratka WP). Přesunul jsem FTP data z EN na WH MA, přepsal wp-config.php, na MA jsem vytvořil novou databázi s názvem MULTI a do ní naimportoval .sql z EN (linky jsou zachované na entio.cz). Taky jsem v Nástrojích opravil práva souborů, takže by vše co se týče dat mělo být OK.

Jedna věc mi není jasná. Když mám na původním WHK pořád ještě doménu MA svázanou s WHK, kdy bude fungovat na WH?
Já totiž nechci ani přesměrovat A záznam MA, který je pořád ještě v adminu u konkurence nastavený na WHK.
Já potřebuji přesměrovat A záznam EN na WH (i když má u Vás název MA).

Řekl bych, že když přesměruji A záznam EN na WH, tak by se měl obsah WP zobrazit. To ještě musím zkusit a uvidíme.
Jen mi neleze do hlavy jak můžu mít jakoby jednu doménu MA aktuálně paralelně navázanou na dva hostingy. Jeden u WHK a jeden WH.
„A“ záznam MA je určitě nasměrovaný na WHK ale zároveň se WH taky jmenuje MA (i když na WH MA nasměrovaná není)

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
1
23.58K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

pokusím se to uvést na pravou míru a vše vyjasnit. Snad najdeme ten kompromis.

Nejprve potřebujeme vědět následující. Doména entio.cz je ta doména, která má být použita s hostingem (webovým prostorem) mindware-agency.com? Samotná doména mindware-agency.com na tento hosting popř. jiný hosting u WEDOS směřovat nemá? Má směřovat na původní obsah u web4u.cz?

Z Vašeho posledního příspěvku vyplývá, že z hostingem chcete používat právě entio.cz, nikoliv mindware-agency.com.

Název hostingu může být vlastně jakýkoliv, samozřejmě jsou zde určité limitace, aby nedošlo k použití názvu již existující domény vedené v jiném zákaznickém účtu. Hosting však může mít i interní název např. ve tvaru w1234.

Jednoduše to pak znamená, že aliasům(doménám) přidaným v administraci hostingu a samotné hlavní doméně hostingu (uvedena v názvu hostingu) je na webserveru povoleno načítat obsah uložený na tomto hostingu. Ve výchozím stavu je načítán obsah na FTP uložený ve /www. Naše pravidla .htaccess pak zajišťují načítání obsahu uloženého ve složkách konkrétních subdomén/domén/aliasů webhostingu ve /www/domains popř. /www/subdom – pokud složky existují. Samozřejmě lze použít i vlastní pravidla směrování.

Tímto je tedy doménové jméno u služby povoleno a nasměrování pak probíhá až skrze A záznam domény v DNS a to právě na konkrétní IP adresu serveru. DNS se postará o překlad doménového názvu na IP adresu serveru a webserver pak již načte konfiguraci pro konkrétní doménu – nasměruje na obsah do výchozí složky určené pro hosting a zde pak již můžete nastavovat další pravidla v .htaccess. Pokud konfigurace pro konkrétní doménu na webserveru neexistuje, pak je zpravidla načtena nějaká výchozí konfigurace – často tedy stránka s chybovou hláškou popř. dojde k přesměrování na výchozí stránku – např. web poskytovatele služeb. Toto pak platí i pro samotnou IP adresu. Jestliže do prohlížeče zadáte přímo IP adresu, tak může a nemusí být načten totožný obsah, opět na to pamatuje konfigurace webserveru a často pak takový požadavek při zadání IP adresy může být na webserveru jednoduše odmítnut.

Webhosting snadno můžete přejmenovat na entio.cz nebo jednoduše doménu nastavit jako alias. V praxi je to totožné. Změnou názvu/přidáním další domény(aliasu) nijak neovlivníte směřování domén v DNS, tedy za předpokladu že nezaškrtnete provedení změn v DNS, avšak toto nastavení ovlivní jen doménu, která má nastaveny naše DNS servery ze kterých je pak informace DNS záznamů čerpána. Změnou názvu či přidáním/odebráním aliasu pouze ovlivníte to, jaké doméně je/není povoleno obsah načítat.

Doména opravdu nemusí mít v DNS žádný A záznam. V praxi to pak znamená, že na dotaz prohlížeče nedojde k překladu názvu na IP adresu – není záznam – chybí informace o tom jaký server dotazovat. Projevuje se to pak chybou ERR_NAME_NOT_RESOLVED.

Role: Podpora
Vybral nejlepší odpověď
Prohlížíte 1 ze 7 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.

Kategorie