PHP 7.4 a novější není dostupná pro všechny hostingy – proč?

Vyřešeno691 zhlédnutíWebhosting
3

Dobrý den, mohu se zeptat, proč pro některé webhostingy je k dispozici PHP 7.4 a 8.0 a pro některé ne?

Co je možné udělat pro to, aby byla i na dalším hostingu dostupná novější verze?

Díky

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
-3
JŠ255861 31.13K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

toto se stává z důvodu, kdy některé webhostingy běží na starším serveru. V tomto případě není jiná možnost než si objednat nový webhosting.

O zaplacené období nepřicházíte, nový webhosting dostanete se stejným datem expirace a stejným nastavením, jako ten původní. U původního webhostingu se nastaví expirace 1-2 měsíce a pak se ukončí.

Bohužel nemáme k dispozici automatickou migraci, tedy si budete muset ručně přesunout data webu, databáze, e-mailové schránky.

Přístupové údaje k FTP, e-mailům, DB apod. budou nové, tedy je bude nutné upravit v klientech. Zřídí se nový webhosting s dočasným názvem, web si budete moci připravit na interní URL nebo s nastavenou IP adresou v souboru hosts a po připravení se webhostingy přejmenují. Pokud používáte Let’s Encrypt certifikát, půjde vystavit až po nasměrování domény, očekávejte proto cca 2 hodinový výpadek webu. Lze o něco zkrátit snížením TTL v DNS a přípravou vlastního certifikátu.

Role: Podpora Vizitka: Roses are Red, Violets are Blue Unexpected '{' on line 32.
Vybral nejlepší odpověď
4

Dobrý den, obávám se, že Vaší odpovědi moc nerozumím. Mě je přeci jedno, na jakém Vašem serveru ten hosting běží. Já jen předpokládám, že jsou ty servery průběžně aktualizovány, mj. o nové verze PHP. Ani nevím, jak by se realizovala objednávka „nového webhostingu“, když už tam jeden je, ani jak se pak přesunou emaily apod.

Z Vaší odpovědi mi vyplývá, že až ten „starší server“ shoří (nebo obecně jinak doslouží), tak že přijdeme o všechna data, která tam nyní máme? To na nějaký nový server také nebudete přesouvat Vy?

Role: Zákazník
Změnil status na publikováno
-3
JŠ255861 31.13K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

webhosting je starší co se technologie týče, ta již nové verze PHP neumožňuje. Zde tedy platí to co jsem psal výše.

Data webhosting samozřejmě zálohuje pro vlastní potřeby, do těch patří právě možná technická porucha nebo kdyby webserveru jak píšete „skončila životnost“. V takovém případě vytvoříme nový webhosting a web ručně přesuneme.

Role: Podpora Vizitka: Roses are Red, Violets are Blue Unexpected '{' on line 32.
Odpověděl na otázku
5

To je ale v rozporu s tím, co píšete zde:

Webhosting NoLimit

Cituji:

Verzi PHP lze zvolit přímo v objednávce či kdykoliv změnit v zákaznickém centru

Všechny verze jsou dostupné na všech serverech u všech webhostingů. Není potřeba nás žádat o aktivaci či přesun na jiný server. Stačí si jen verzi přepnout v administraci.

Takže rádi bychom „přepnuli na verzi 7.4“ bez toho, abychom najímali někoho, kdo provede všechny ty Vámi zmíněné zálohy, přesuny, rekonfigurace … v opačném případě jsou s tím spojeny takové náklady, že hostování u wedos přestává ekonomicky dávat smysl. Čili znovu – co můžete jako hostingová firma udělat pro to, abychom měli dostupnou i novější verzi PHP a nemuseli přitom ve své režii přesouvat „data webu, databáze, emailové schránky“ a nevím co dalšího?

Role: Zákazník
Změnil status na publikováno
-2
RM130195 39.57K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

jedná se o webhosting afkvos.cz ? Zdá se, že pro tuto doménu u nás využíváte jen e-maily, web se přesměrovává na doménu finsense.cz

V takovém případě vás starší generace webhostingu žádným způsobem nelimituje, verze PHP se využívá jen pro běh webu, mailserver je pro všechny webhostingy stejný.

Role: Podpora Web: https://wedos.cz Vizitka: Produktový manažer (WEDOS WebSite, WEDOS OnLine).
Odpověděl na otázku
0

Dobrý den, nikoliv, jedná se o doménu uhlospol.cz

Role: Zákazník
publikoval nový komentář

Dobrý den, vnímám to podobně jako kolega a taky bych rád měl nastaveno bez zbytečných přesunů a migrací. Přece si platím webhosting (nyní zaplacena faktura) a tedy očekávám, že nebudu muset o podobné věci žádat individuálně. Na všechny mé hostingy se můžete podívat v administraci. Primárně tomasrygl.cz a fitnessrecepty.net

Dobrý den, jak již zde vysvětlovaly kolegové, migrace jsou u některých serverů potřeba. Jedná se o dříve zřízené hostingy.

Chápu že migrace jsou asi potřeba. Ale nechápu proč bych měl migrací provádět já, zákazník. Pokud chcete převádět tyto úkony na zákazníka, ztrácí vaše služba hlavní smysl – bezstarostný hosting webů na PHP.

Dobrý den, je zde možnost asistované placené migrace z naší strany. Cenu případně sdělí kolega, který migrace provádí.

Dobrý den, jaké máte plány až plně vyprší podpora PHP 7.3 (což se stane 9. prosince 2021, viz https://www.php.net/supported-versions.php)? Poběžíte od té doby všechny na starém webhostingu na plně unsupported verzi PHP?

Bude i po tomto datu nutná manuální migrace, nebo plánujete staré webhostingy do té doby nějak migrovat automaticky?

Ptám se zejména proto, že mi za pár měsíců skončí fakturační období na dva weby a když už bych měl migrovat v rámci Wedosu, tak mi přijde podobné přemigrovat k někomu jinému. Protože takto mám pocit, že mi u Wedosu hrozí, že za pár let budu zase na nějakém „starém webhostingu“, kde mi přestanou fungovat ze strany webhostingu security updaty na PHP.

Kategorie