Použití více DNS serverů (Wedos + Endora) zvlášť pro doménu a subdoménu + DDNS

Vyřešeno1.40K zhlédnutíDNSDDNS DNS
0

Dobrý den,

doménu (řekněme domena.cz) mám registrovanou u Wedosu, hosting domény u Endory. DNS záznamy u Wedosu v předchozí konfiguraci správně odkazovaly na name servery Endory.

Doma jsem si postavil NAS, který má být dostupný z internetu, a snažím se nyní o následující:

  1. Chci přistupovat do NASu ze subdomény ve tvaru subdomena.domena.cz. Rozhodl jsem se použít DDNS NASu k aktualizování A záznamu ve Wedosu. Postupoval jsem dle návodu. (Kromě jiného jsem do DNS seznamu přidal i další DNS server – tentokrát od Wedosu, jak jsem pochopil, bez něj by to nefungovalo.) Python script mi ale hlasí následující chybu: „Response from Wedos was unsupported TLD“. Autentizace proběhne v pořádku (username + WAPI heslo), subdoménu mám v A záznamech, její IP se ale nezmění.

2. Po přidání Wedos DNS serveru (pokud správně chápu, tak je potřeba pro DDNS) mám tedy v DNS záznamech tři servery – 1x Wedos, 2x Endora. V tu chvíli ale nefunguje překlad domena.cz na správnou IP adresu a mně se místo mé stránky na Endoře zobrazí potvrzení o registraci domény u Wedosu. Jak tedy zajistit, aby se používaly name servery Endory? (Zkoušel jsem využít NS záznamy, ale ty jsou jen pro subdomény.)

Děkuji

Matěj

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
JŠ255861 Vybral nejlepší odpověď 14. 2. 2021
0

Zdravím,

pokud NSSET záznam pro doménu ukazuje na doménové servery Endory, tak úprava záznamů (aktualizace IP adresy u DDNS) na doménových serverech Wedosu je k ničemu – ty nebudou nikdy použity – každý dotaz na doménu bude poslán na doménové servery Endory…

Takže myslím, pokud to má fungovat, musí NSSET záznam odkazovat na doménové servery Wedosu a na jeho serverech bude probíhat správa všech doménových záznamů (včetně aktualizace IP pro DDNS)

https://www.endora.cz/podpora/napoveda/3-technicke-ftp-mysql/44-jiz-mam-zaregistrovanou-domenu-u-jineho-registratora-jak-ji-mohu-nasmerovat-na-endora-cz – bod č. 3 – nastavte si NSSET na WEDOS (o doménové záznamy pro doménu se bude starat jen a pouze WEDOS), pak podle návodu vytvořte příslušné záznamy pro servery Endory. Mohlo by to fungovat, pokud jsem to pochopil správně. 🙂

JŠ255861 Vybral nejlepší odpověď 14. 2. 2021
Prohlížíte 1 ze 3 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.