Přesměrování nepodporované domény

Vyřešeno667 zhlédnutíDomény
0

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli a jaké mám očekávat problémy, pokud mám doménu, kterou neregistrujete. Mám u zahraničního registrátora změnit DNS na Vaše? A jak by to bylo s SSL certifikátem pro takovou doménu.

Děkuji

J.Novák

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
Vybral nejlepší odpověď
0
JŠ255861 35.88K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

registrujeme pouze určité domén, jejichž seznam je k dispozici zde.

Nicméně ostatní služby nabízíme pro všechny možné domény a subdomény, tedy možnost nastavení DNS serverů nebo webhostingu a jeho služeb.

Je tedy možné u nás využívat webhosting pro doménu, kterou neregistrujeme a také ji zařadit do Let´s Encrypt certifikátu. Tento postup má stejná pravidla a postup jako kdyby doména byla registrována u nás -> musí na hosting směrovat.

Doménu na webhosting můžete nasměrovat dvěma způsoby.

  1. Nastavte u registrátora domény naše DNS servery nebo přímo NSSET WEDOS -> následně v zákaznické administraci -> DNS -> levé menu -> přidat doménu do DNS
  2. Použijte DNS servery registrátora domény ale nastavte DNS záznam typu A na hodnotu IPv4 adresy hostingu (Tuto IP naleznete v detailu webhostingu – tabulka adres nebo Vám také byla zaslána do emailu po zřízení hostingu)

Projevení změny záznamu se obvykle projeví do 60 minut a změna DNS serverů se obvykle o generických domén projeví do 48 hodin.

Pokud doménu na hosting nasměrujete, je potřeba na webhostingu nastavit, že může s danou doménou „komunikovat“. Zde jsou opět dvě možnosti.

  1. Webhosting po doméně pojmenujte -> to je možné udělat při objednávce případně přejmenovat dle návodu zde .
  2. Pokud Vám webhosting slouží pro jinou doménu, a chcete využít multihosting, tak je možné nastavit alias dle návodu zde.
Role: Podpora Vizitka: Roses are Red, Violets are Blue Unexpected '{' on line 32.
Odpověděl na otázku
Prohlížíte 1 ze 3 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.