Převod webhostingu mezi účty

Vyřešeno1.06K zhlédnutíWebhostingmezi účty migrace hostingu převod webhostingu
0

Zdravím,

jak převést pouze webhosting mezi účty? Včetně dat a databáze?

Popíšu situaci který mám před sebou. Převzal jsem správu webu a chtěl jsem převést doménu a webhosting pod jeden účet, který jsem klientovi vytvořil. Doménu jsem převedl od konkurence (s tím problém nebyl) na nový klientův účet u Wedosu. Teď ale řeším jak převést webhosting, který je na jiném účtu u Wedosu (od předcházející webmastera, který se staral o klientův web). Chtěl jsem registrovat nový webhosting, ale nejdete to (viz hláška u registrace: Tento doménový název není možno použít. – Doménový název je již použit u jiné služby (webhosting).) V helpu je sice postup https://kb.wedos.com/cs/presun-sluzeb-mezi-ucty/, ale ten začíná u domény, kterou ale původní webmaster nemá pod svým účtem.

Co s tím?

Díky za pomoc.

Ondra

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MV270050 Vybral nejlepší odpověď 15. 6. 2022
0
100.06K Odpověď od WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

zkuste vyjít z tohoto návodu: Přesun vlastních služeb z cizího účtu WEDOS.

V případě webhostingu vychází postup především z toho, nakolik máte přístup k původním datům, případně nakolik spolupracuje původní správce.

  • Pokud původní správce spolupracuje, můžete webhosting přesunout podle návodu Přesun služeb mezi účty.
  • Pokud původní správce nespolupracuje, ale máte přístup k FTP, můžete data přesunout například automatickou migrací podle návodu Automatická migrace dat a databáze od konkurence.
  • Pokud nemáte zajištěnou ani spolupráci původního správce, ani přístup k FTP, můžete web založit znovu. Ohledně odebrání názvu původního webhostingu musí majitel této domény oslovit zákaznickou podporu po přihlášení do zákaznické administrace prostřednictvím kontaktního formuláře. Při komunikaci uveďte název služby a odůvodnění žádosti o odebrání názvu.
Role: Podpora Web: https://kb.wedos.com Vizitka: WEDOS Specialista na Znalostní bázi
MV270050 Vybral nejlepší odpověď 15. 6. 2022
Prohlížíte 1 ze 1 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.