problém s přístupem k wp eshopu po pokusu o přesměrování domény

Vyřešeno632 zhlédnutíDomény
0

Dobrý den, mám problém s přístupem ke svému wordpress eshopu, který jsem začal vytvářet na doméně www.artlaser.store

Potom, co jsem si přeregistroval další doménu artlaser.cz pod wedos, jsem jí nastavil DNS servery a propojil ji s webhostingem, který byl zřízen spolu s registrací artlaser.store

Mým záměrem bylo provozovat eshop na doméně artlaser.cz, takže jsem v administraci wp v nastavení změnil instalace wp (URL) na https://artlaser.cz a Úvodní stránka webu (URL) také na https://artlaser.cz, což byla asi chyba, jelikož se mi teď při pokusu o přístup na doménu artlaser.cz ukáže jen úvodní stránka s oznámením, že webhosting je aktivní a na artlaser.store zase hláška: Během připojování k databázovému serveru došlo k chybě. Dále jsem změnil soubor .htaccess v kořenovém adresáři dle návodu WordPress | 1. Volba URL a přesměrování.

Je možné mi ještě pomoct nebo musím začít s eshopem od nuly? Děkuji

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
JŠ255861 Vybral nejlepší odpověď 18. 8. 2021
0
PK265670 48.51K - WEDOS Internet, a.s. 0 Comments

Dobrý den,

wordpress v základu nepodporuje více URL. Nejsnažší je nastavit přesměrování domény.

Mít totožný obsah na obou doménách je asi zbytečné a nebude to ani vhodné pro SEO. Možné to však je např. skrze plugin Multiple Domain a přesměrování domény do konkrétní složky dle této odpovědi.

Pro rychlejší načítání doporučujeme používat cachovací pluginy, nějakou kompresi atp. Nějaké rady se dočtete např. v našem seriálu nebo na webech, které se na wordpress specializují.

Role: Podpora
PK265670 Edited answer 12. 6. 2021
Prohlížíte 1 ze 5 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.