Šablona WIX a email od Wedos

Vyřešeno882 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den, máme šablonu pro web od WIX a webhosting včetně mailů od Wedos. Když jsme změnili DNS servery na WIX, přestal nám fungovat mail, přestože máme NoLimit variantu. DNS servery jsem tedy změnila na Wedos i Wix verze a teď nám funguje mail, ale ne web. Prosím o radu.

Děkuji, ŠN

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 17. 2. 2023
0

Dobrý den,

pokud měníte DNS servery, v podstatě jen měníte místo, kde je potřeba provést změnu DNS záznamů. Pokud tedy máte DNS servery u Wedosu, upravujete DNS záznamy u Wedosu. Pokud máte DNS servery u Wix, je potřeba měnit DNS záznamy u WIX. Pozor, DNS servery a DNS záznamy nejsou to samé.

DNS záznamy upravují, která (sub)doména má být aktivní, a na jaký server bude směřovat. To platí nejen pro weby, ale i pro e-mail a další služby. Pokud tedy potřebujete zprovoznit obě služby (web i e-mail), je potřeba se rozhodnout, u kterého poskytovatele budete záznamy upravovat. Wix má pravděpodobně v základu zprovozněné DNS záznamy s webem (proto Vám funguje web po změně serverů a nejde e-mail), Wedos tam má zřejmě funkční e-mail a pravděpodobně web směřuje i na webhosting u Wedosu (proto jde e-mail, ale ne web na WIXu).

Nedokážu Vám poradit, jak pracovat s nastavením Wixu, protože jejich systém neznám. Bude tam ale potřeba přidat záznam pro e-maily.

►► Pokud chcete pracovat s DNS záznamy u WIXu, přihlaste se do administrace Wedosu, v horním menu kliknete na hostingové služby > webhosting. Ze seznamu vyberete požadovaný webhosting, a na následující stránce v levé části najdete adresy služeb, mezi nimiž jsou i záznamy MX. Ty si zkopírujete a přidáte je do DNS záznamů u WIXu:

název: prázdný
typ: MX
data: jeden ze záznamů

uložte a stejně přidejte i zbývající MX záznamy.

►► Pokud ale budete chtít pracovat s DNS záznamy u Wedosu, tady už Vás mohu nasměrovat podrobněji. Před začátkem následujícího postupu si změňte DNS servery na Wedos.

 1.  Nejprve si od Wixu zjistěte, jaké jsou záznamy typu A (nebo IPv4 adresa serveru), případně typu AAAA (nebo IPv6 adresa serveru).
 2. Jakmile tyto hodnoty budete mít, přihlásíte se do administrace Wedosu, v horním menu kliknete na DNS a ze seznamu vyberete požadovanou doménu. V levém menu pak zvolíte „DNS záznamy“.
 3. V tuhle chvíli před sebou vidíte tabulku, která obsahuje všechny záznamy, které jsou na Vašem webu aktivní. Pro začátek smažte všechny záznamy, které mají prázdný název nebo název www a jsou typu A, AAAA nebo CNAME. Nic jiného nemažte. Pokud si nejste jistá, nahrajte sem snímek obrazovky, kde jsou záznamy vidět, můžu Vám poradit co konkrétně smazat.
 4. Nad tabulkou klikněte na tlačítko „Nový záznam“. Zobrazí se Vám tabulka, do které zadejte následující hodnoty:

  název: ponechte prázdný
  TTL: 300
  Typ: A
  data: data pro A záznam / IPv4 adresa

  uložte a přidejte další záznam:

  název: www
  TTL: 300
  Typ: A
  data: data pro A záznam / IPv4 adresa

  pokud od Wixu dostanete i AAAA / IPv6 záznam, přidejte ještě dva další záznamy:

  název: ponechte prázdný
  TTL: 300
  Typ: AAAA
  data: data pro AAAA záznam / IPv6 adresa

  název: www
  TTL: 300
  Typ: AAAA
  data: data pro AAAA záznam / IPv6 adresa

 5. Nad tabulkou kliknete na tlašítko „Aplikovat změny“. Změny se neprojeví ihned, bude potřeba nějakou chvíli počkat.

Tímto by mělo dojít ke zprovoznění webu. V případě nějakých problémů nebo nejasností napište znovu do tohoto vlákna.

Role: Zákazník+ Web: https://kb.wedos.com/cs/ Vizitka: Pokud máte nějaký problém, prosím, popište co nejvíce podrobností. Na dotazy typu "nejde mi web, potřebuji ho spravit", se odpovídá velmi těžce - nikdo jiný netuší, jestli využíváte WordPress, Drupal, Joomlu, Prestashop, .., zda se jedná o čistou instalaci nebo nefunguje zaběhnutý web. V ideálním případě přiložte i adresu daného webu, aby se podpora a komunita mohly podívat na konkrétní problém a nemusely si ho představovat. Doporučuji se také podívat na https://kb.wedos.com/cs/ , kde najdete spoustu užitečných rad na vyřešení vašich problémů s webem :)
FM182728 Odpověděl na otázku 29. 1. 2023
Prohlížíte 1 ze 6 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.