Subdoména a CRM WordPress

Vyřešeno914 zhlédnutíDomény
0

Dobrý den,

úspěšně jsem zvládla založit si subdoménu na FTP účtu s názvem shop, nicméně nevím jak nastavit DNS.

Ve wordpressu chci mít multiplesites. Když se chci ale připojit, tak mě to žádá o vyplnění databáze, to nevím, jak udělat.

Mohli byste mi s tím pomoci?

Děkuji

Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
JŠ255861 Vybral nejlepší odpověď 27. 9. 2021
1

Dobrý den,

subdoména by měla být v adresáři www/domains/shop.domena.cz. Do tohoto adresáře nahrajte WordPress. To můžete provést buď automaticky nebo manuálně. Výhodou automatické instalace je i automatické vytvoření databáze, takže nemusíte nic nastavovat.

Ještě před automatickou instalací ale bude potřeba správně nastavit DNS záznamy, jinak se objeví chyba „Zvolená doména (příp. suboména) nesměruje v DNS na tento webhosting“. Je to popsáno i na stránce s informacemi o automatické instalaci.

Nastavení DNS

Pokud chcete nastavit DNS na subdoménu, bohužel to budete muset provést manuálně. Přihlaste se do zákaznického účtu wedosu a proklikejte se > hostingové služby > webhosting > zvolte webhosting v seznamu. Zobrazí se Vám stránka s informacemi o webhostingu a jeho nastavení. Vás bude zajímat tabulka v levé dolní části, která je pojmenována „Adresy služeb“. V této tabulce uvidíte IPv4 a IPv6 adresu:

.

Otevřete novou kartu a jděte na nastavení DNS u Vaší domény (přihlaste se do administrace a klikněte na DNS v horním menu, případně rovnou klikněte na tento odkaz. Vyberte Vaší doménu v seznamu a na následující stránce v levém menu klikněte na „DNS záznamy“:

.

Zobrazí se Vám tabulka, kde je nastaveno několik údajů. Nad ní najdete tlačítko „nový záznam“, na to klikněte.

Zobrazí se Vám nové okno, do kterého vyplňte následující údaje:

.

Dole klikněte na uložit záznam, čímž se tabulka zavře a přidejte druhý záznam. U druhého záznamu změňte typ na AAAA. Po uložení obou záznamů klikněte na tlačítko „aplikovat změny“ nad tabulkou. Změny se neprojeví ihned, je třeba nějaký čas počkat – někdy až 48 hodin, ale osobně mi to nikdy netrvalo déle než 30 minut.. Po projevení změn můžete začít s instalací WordPressu.

Role: Zákazník+ Web: https://kb.wedos.com/cs/ Vizitka: Pokud máte nějaký problém, prosím, popište co nejvíce podrobností. Na dotazy typu "nejde mi web, potřebuji ho spravit", se odpovídá velmi těžce - nikdo jiný netuší, jestli využíváte WordPress, Drupal, Joomlu, Prestashop, .., zda se jedná o čistou instalaci nebo nefunguje zaběhnutý web. V ideálním případě přiložte i adresu daného webu, aby se podpora a komunita mohly podívat na konkrétní problém a nemusely si ho představovat. Doporučuji se také podívat na https://kb.wedos.com/cs/ , kde najdete spoustu užitečných rad na vyřešení vašich problémů s webem :)
JŠ255861 Vybral nejlepší odpověď 27. 9. 2021
Prohlížíte 1 ze 2 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.