WordPress – doba odezvy serveru je pomalá

Vyřešeno515 zhlédnutíWebhostingodezva serveru
0

Dobrý den, mám víceméně novou a čistou instalaci WordPressu, ale nástroj zdraví webu mi hlásí závažný problém s rychlostí odezvy serveru, viz. následující hláška. Mohu dobu odezvy někde v administraci webhostingu nastavit, nebo jak to vyřešit? Děkuji.

Mezipaměť stránek zvyšuje rychlost a výkon vašeho webu tím, že ukládá a zobrazuje statické stránky namísto volání na stránku pokaždé, když ji uživatel navštíví.

Mezipaměť stránek je detekována vyhledáním aktivního pluginu mezipaměti stránek a provedením tří požadavků na domovskou stránku a hledáním jednoho nebo více z následujících hlaviček odpovědí mezipaměti klienta HTTP:

cache-controlexpiresagelast-modifiedetagx-cache-enabledx-cache-disabledx-srcache-store-statusx-srcache-fetch-statusx-litespeed-cachex-lsadc-cachex-qc-cache.

  •  Střední doba odezvy serveru byla 714 milisekund. Měla by být menší než doporučený práh 600 milisekund.
  •  Byly zjištěny 2 hlavičky odpovědi klienta pro ukládání do mezipaměti: cache-controlexpires.
Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 10. 12. 2023
0

Děkuji za odpověď, na webu mám plugin LiteSpeed Cache. Diagnostiku jsem spustil, ale moc nevím po čem se tam konkrétně dívat, připadá mi, že tam to ukazuje rychlost ok. Přiložím screen výsledku. Jinak jsem se v tom článku dočetl, že nelze použít na cachování Redis ani Memcached a u pluginu který používám, jsou právě u object cache jen tyto dvě volby, tak jestli problém není v tomto? Díval jsem se, že doporučujete Comet Cache, ale ten není asi 2 roky aktualizovaný, takže bych raději zachoval ten LiteSpeed Cache i kvůli funkcím.

Role: Zákazník
MB313456 Změnil status na publikováno 25. 11. 2023
Prohlížíte 1 ze 9 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.