WordPress – doba odezvy serveru je pomalá

Vyřešeno516 zhlédnutíWebhostingodezva serveru
0

Dobrý den, mám víceméně novou a čistou instalaci WordPressu, ale nástroj zdraví webu mi hlásí závažný problém s rychlostí odezvy serveru, viz. následující hláška. Mohu dobu odezvy někde v administraci webhostingu nastavit, nebo jak to vyřešit? Děkuji.

Mezipaměť stránek zvyšuje rychlost a výkon vašeho webu tím, že ukládá a zobrazuje statické stránky namísto volání na stránku pokaždé, když ji uživatel navštíví.

Mezipaměť stránek je detekována vyhledáním aktivního pluginu mezipaměti stránek a provedením tří požadavků na domovskou stránku a hledáním jednoho nebo více z následujících hlaviček odpovědí mezipaměti klienta HTTP:

cache-controlexpiresagelast-modifiedetagx-cache-enabledx-cache-disabledx-srcache-store-statusx-srcache-fetch-statusx-litespeed-cachex-lsadc-cachex-qc-cache.

  •  Střední doba odezvy serveru byla 714 milisekund. Měla by být menší než doporučený práh 600 milisekund.
  •  Byly zjištěny 2 hlavičky odpovědi klienta pro ukládání do mezipaměti: cache-controlexpires.
Role: Zákazník
Otázka je uzamčena pro nové odpovědi.
MB313456 Vybral nejlepší odpověď 10. 12. 2023
0

Děkuji, bohužel to nevyřešilo problém, kdy mi WordPress stále hlásí problém s odezvou serveru a to cachování vlastně nevím jestli vůbec funguje, sice je v pluginu zapnuté, ale na dashboardu to občas ukazuje naopak mínusové hodnoty a zpomalení. Navíc jsem si teď při snaze nastavit nastavit https na této subdoméně, kdy jsem postupoval podle návodu a přidal do souboru .htaccess řádky z návodu, nějak asi rozhodil i hlavní doménu, kdy mi vyskakuje hláška „Vaše připojení není soukromé“ NET::ERR_CERT_AUTHORITY_INVALID a nefunguje mi už ani web na který jsem měl hlavní doménu přesměrovánu. Přitom jsem měnil pouze soubor htaccess v adresáři subdomény, tak to nechápu :/. Obnovení souboru htaccess nijak nepomohlo a web není dostupný, tak jdu pročítat návody, kde by mohl být problém :/.

Role: Zákazník
MB313456 Změnil status na publikováno 25. 11. 2023
Prohlížíte 1 ze 9 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.