Https a .htaccess.

349 zhlédnutíWebhosting
0

Dobrý den, aktivovala jsem si HTTPS, pár dnů zpátky. Dnes jsem se pustila do úprav, podle návodu. Zadala jsem v nastavení www.petrab.tld a pokračovala do .htaccess. Web se, ale proměnil a nejde se ani přihlásit.Navíc v .htaccess. bylo něco jiného než v návodu, tak jsem to překopírovala nahoru a všechno ostatní tam nechala. Co s tím. Pomóc, prosím. Děkuji

Role: Zákazník
Odpověděl na otázku
0

Ano, teď je to v pořádku. Jen stále nerozumím návodu, který mě navedl na přepsání cz. na tld. ?Když teď je v nastavení zase cz.? Působí to dojmem, že chcete z lidí vytáhnout peníze.

Role: Zákazník
publikoval nový komentář

Ne, tld v návodu znamená Top Level Domain. To je třeba .cz nebo .eu.
Návod jsme se pokoušeli napsat univerzálně, aby jej mohl používat každý – bez ohledu, zda vlastní doménu .cz, .eu, .online nebo jakoukoli jinou. Dříve jsme používali zkratku nazevdomeny.koncovka, to bylo pro zákazníky ještě méně pochopitelné, zkusili jsme tedy variantu nazevdomeny.tld (kde je vidět, že koncovka má být krátká, 2-3 písmena). Víme, že to ani tak není ideální, ale snažíme se to zlepšovat.

Narážíme na výzvu, jak vysvětlit relativně složitou a odbornou věc laikovi, aby si mohl každý nastavení provést sám. Pokud máte nápad, jaké vysvětlení by pro vás bylo srozumitelné na první pohled, ocením ho.

Tak to Vám neporadím. Ale když jsem si, potom co jsem zadala tld zablokovala web, hledala jsem ještě návody jinde na webu, třeba https://www.wpmax.cz/jak-nastavit-https-na-wedosu-s-certifikatem-lets-encrypt/, a tam je uvedeno změnit pouze HTTP na HTTPS, žádná koncovka. Ta zůstává stejná. Mně se, ale HTTP změnilo samo, zablokovala to až ta koncovka. Tak si říkám, že kdybych to bývala nechala a zaměřila se jen na .htaccess. mohlo to fungovat. Ale v něčem Vám poradit můžu. Komunikujte se svými zákazníky, informujte je, že se tomu věnujete. Nějaký časový údaj by byl na místě. Pokud narazíte na někoho jako já, nabídněte mu příplatkovou službu a opět mu poskytněte časový údaj, kdy tak asi to bude. Aby nemusel psát, že se mu nevěnujete a hlavně, aby nečekal u pc na odpovědi, které nepřicházejí.

Znovu jsem se dívala na Váš návod, vy tam vyloženě říkáte, že musím změnit svojí koncovku. Jsem laik, ale z té vaší zprávy to působí, že tím tld myslíte jen označení zkratky pro jakoukoliv koncovku?

Promyslím to a zkusím návod upravit. Děkuji za zpětnou vazbu.

Prohlížíte 1 ze 19 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.

Categories