Nelze se připojit na webhosting přes FTPS

403 zhlédnutíWebhostingcertifikát FTPS webhosting
0

Dobrý den,

už několikátý den se nemohu připojit na žádný ze svých webhostingů přes FTPS. Filezilla píše, že problém je s certifikátem. Pokud zkusím certifikát stáhnout (přes openssl nebo ftpl), zdá se, že je certifikát nedůvěryhodný. Nemůže to souviset s expirací kořenového certifikátu viz https://letsencrypt.org/docs/dst-root-ca-x3-expiration-september-2021/ ?

Včera jsem kontaktoval podporu na chatu a řekli mi, že provádíte migraci a že pravděpodobně dojde k nápravě „snad do konce týdne“. To je pro mě těžko akceptovatelné. Krom toho podle všeho byl jeden z hostingů již migrován (alespoň je u něj vidět PHP 8, což předtím nebylo).

Předem děkuji za informaci.

Role: Zákazník
Odpověděl na otázku

Dobrý den,
o jaký webhosting jde ?
Zkusil jste použít jiného ftp klienta/síť?
Přes https://webftp.wedos.net/ se v pořádku připojíte?

0

Nainstaloval jsem si novou instanci FileZilly do virtuálky. Pak mi to napíše, že je certifikát neznámý, a pokud se podívám na detaily, tak vidím, že používáte Let’s Encrypt kořenový certifikát, kterému vypršela platnost 30. září. Přesně, jak jsem na to upozorňoval podporu včera a jak píšu úplně na začátku.

Role: Zákazník
publikoval nový komentář

to bude zrejme ono, mel jsem stejny problem. taky pouzivate arch nebo jste instaloval verzi filezilla vydany behem poslednich par dnu? reseni je downgrade na verzi filezilla vydany jeste v zari a pockat nez si v wedosu vyresi certifikaty…

Ano, downgrade pomohl. Používám arch, ale hlásí mi to i na Windows.

Prohlížíte 1 ze 7 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.