Přestal fungovat preview na LinkedIn – problém SSL?

376 zhlédnutíWebhostingLinkedIn Prime Size ssl
0

Mám web ve WordPressu, jednotlivé články mají nastavené meta property=“og:image tak, aby se při sdílení na Facebooku nebo na LinkedIn zobrazila vhodná fotografie. Dnes (30.6.2021) to přestalo fungovat na LinkedIn (na Facebooku vše funguje ok).

Při pokusu o vložení příspěvku se chvíli načítá preview, ale skončí to chybou Cannot display preview. You can post as is, or try another link.

Post Inspektor hlásí: We encountered an SSL connection error while trying to access the URL. Please check that the site is using a prime size that is compatible with Java 8, or contact Support with the content’s URL.

Zde je odkaz na Post Inspektor: https://www.linkedin.com/post-inspector/inspect/https:%2F%2Fwww.stavebky.cz%2Furokove-sazby-hypotek-rostou-dluznici-je-vsak-radne-splaceji%2F

Na webu mám (asi dva roky) HTTPS s certifikátem Let’s Encrypt, dosud běželo vše ok, bez zádrhelů.

Problém se zobrazováním na LinkedIn jsem objevil dnes, při vkládání nového článku. Nicméně hlášení (problém SSL) napovídá, že problém není v samotném článku. To se mi potvrzuje také tím, že když zkusím Post Inspektor na jiný, starší článek, který dříve prošel, dnes hlásí stejnou chybu.

Na LinkedIn přibývají nové příspěvky, z toho soudím, že problém asi není na straně LinkedIn.

Nejsem si vědom, že bych něco na webu měnil, aktualizace WordPressu mám zakázané.

V SSL se příliš nevyznám. Dokáže mi někdo poradit, kde může být problém, co bych měl udělat?

Role: Zákazník
Odpověděl na otázku

Dobrý den,

tento problém začalo evidovat více zákazníků. Zveřejnil jsem tedy Váš dotaz aby případné řešení pomohlo i ostatním.

0

A že bysme použili certifikát SNI? To nic nezmění? Nebo vlastní certifikát? Články na jiných serverech přeci sdílet jdou. Tak používají něco jiného. Já nejsem IT specialista. Můžete nám to prosím nastavit či sdělit, jak to obejít bez řešení problému s LinkedIn?

Role: Zákazník
publikoval nový komentář

Dobrý den,
SNI není certifikát, ale podpora certifikátu na doméně. LE je certifikát, s ním má LinkedIn problém. Vlastní certifikát by měl tento problém vyřešit (hádám ale, že LI dřív nebo později problém s LE vyřeší)

HTTPS zprovozníte pomocí tohoto návodu -> https://kb.wedos.com/cs/webhosting/https-u-webhostingu/.

Prosím Vás, jaký vlastní certifikát si máme pořídit, aby fungoval… Pošlete mi link prosím. Jaké certifikáty provozují vaši klienti?

Dobrý den,
Pokud si otevřete návod pro HTTPS, můžete vidět, že je zde možnost vlastního certifikátu. Ten si musíte zakoupit. Naši klienti používají většinově Lets Encrypt.

Prohlížíte 1 ze 12 odpovědí, klikněte zde pro zobrazení všech odpovědí.